POSELSTVÍ

V Portu říkáme, že vybudovat firmu je jako udělat z „prdu kuličku“. Kdyby si člověk před založením firmy vše spočítal nebo udělal průzkum trhu, tak by možná do daného projektu ani nešel. Je to síla touhy, srdce a neskutečné úsilí na počátku. Ale pak, po pár letech? Někdy se majitelé cítí v těch všech starostech trošku osamoceně. Někdy neví, co s lidmi ve své firmě, stále se snaží pro ně udělat maximum, přesto nefungují tak, jak by člověk chtěl. Někdy se všichni hodně snaží, ale stejně nejsou tak efektivní, jak by si přáli. A to je to, co najdete v Portu. Najdete tu odpovědi, najdete sílu a energii jít dál, najdete lidi, kteří jsou jako Vy, najdete inspiraci pro další podnikání:)!
Naše know-how je založeno na zdravém selskému rozumu. Ukážeme Vám, proč zdravý selský rozum vlastně není selský. Proč je tím nejlépe fungujícím nástrojem v českých firmách.  Ukážeme Vám jeho hloubku, a co je nejdůležitější, naučíme Vás s ním vědomě pracovat. 

 

   SLOVO KAPITÁNA

Irena Vrbová, zakladatelka Porta

Jednou mi spolužačka, která seděla vedle mě v lavici celou základní školu, řekla: „Nikdy mi nevadilo, že jsi ode mě opisovala ve škole, ale fascinovalo mě, že jsi vždy věděla, co chceš v životě.“ 
Po letech musím říci, že měla pravdu. Nicméně já jsem v tak útlém věku neměla jasné cíle, jen jsem podvědomě věděla, jakou cestou životem chci jít.

 

 
Po delším pobytu v zahraničí jsem ve 23 letech začala řídit středně velkou společnost, kterou jsem vedla téměř osm let. Během té doby jsem začala objevovat know-how, které změnilo výrazně nejen mé šéfovské schopnosti, ale i život.
 
Po osmi letech vedení lidí jsem se rozhodla, že si dám chvíli pauzu, a že se chci naučit obchodovat. Věřím, že ten, kdo umí obchodovat s vysokou mírou etiky, nedává na jedné straně slevy, ale na druhé nikoho do svých obchodů netlačí. Je to člověk, který žije určitým životním stylem, který se prolíná do celého jeho života. Umět prodat tak, aby klient za týden zavolal a poděkoval se slovy: „To, co jste mi prodal, mi změnilo mnohé a chci Vám za to poděkovat. A nejen za to, schůzka s Vámi byla jedním z nejhlubších setkání v mém životě.“ To je obchodní umění, které vyznávám a učím  své kolegy v Portu a především naše klienty.
 
Po dvou skvělých letech obchodování v terénu jsem zjistila, že vedení lidí, jejich další směrování, mi chybí natolik, že jsem se svou tehdejší kolegyní založila společnost Growin. Během osmi let jsme vybudovaly klientelu čítající cca 4OO českých menších a středních firem, které jsme pomáhaly v oblasti řízení firmy a obchodu. A jak už to někdy v životě bývá, lidé se vyvíjí, a rovněž i my dvě jsme po těch úžasných osmi letech zjistily, že naše cesty se rozdělí. A proto jsem se rozhodla pro založení Porta.
Porto je a bude přístavem pro české firmy a je i něčím navíc.

 

 
Současný svět žije v extrémech. Na jedné straně jsou korporátní společnosti, na druhé menší firmy s jedním vlastníkem. Na jedné straně světa jsou války a hladomor, na druhé materiální nadbytek a nuda.  I v mladé generaci existují extrémy. Na jedné straně ti, kteří ještě nic neumí a chtějí závratný plat, na druhé ti, kteří naopak umí neskutečné věci, jsou pokorní a hledají práci, ve které je šéf umí vést k pocitu úspěchu a seberealizace. Každý extrém má svoji hranici a svět se k těmto hranicím blíží. Co bude až svět tyto hranice překročí?

 

Chci budovat přístav, který má svoji filozofii.  Filozofii, která každému dá možnost žít naplněně jak v těchto extrémech, tak bez nich.
Chceme zanechat naši stopu nejen ve firmách, ale i v jednotlivcích. Chceme jak majitelům firem, tak všem ostatním ukázat, jak v životě fungovat, aby vše běželo, jak si přejeme a náš život byl založený na lásce a porozumění. 
 
Chci, aby mě život vždy bavil a chci k tomu pomoci se svým týmem všem, komukoli, kdo na nás narazí!